جدیدترین خبرهای تبریز

پیش‌بینی تولید ۷۰ هزار تن گندم در اهر

محمد اسدی صبح امروز یک شنبه در جلسه شورای زکات شهرستان اهر با اشاره به اینکه طی سال زراعی امسال ۳۳۷ میلی‌متر بارندگی در شهرستان اهر داشته‌ایم، اظهار داشت: در حالی که طی سال گذشته میزان بارندگی‌ها در اهر ۵۰ میلی‌متر کمتر از سال‌جاری بود و این بارندگی‌های مطلوب امسال بر افزایش تولید گوشت تأثیر بسزایی داشت.

وی افزود: علی‌رغم سرمازدگی باغات که به‌موجب آن میوه‌ای در باغات شهرستان اهر نداریم ولی شرایط امسال به‌گونه‌ای است که دامداران توانسته‌اند نسبت به سال‌های گذشته افزایش تولید لبنیات داشته باشند.

زکات همانند نماز فریضه‌ای واجب است

مدیر جهاد کشاورزی اهر بابیان اینکه دستگاه‌های دولتی و غیردولتی در کنار وظایفی که دارند مسئولیت اجتماعی نیز دارند، گفت: زکات همانند نماز فریضه‌ای واجب است و ما به‌عنوان مسئولین وظیفه‌داریم تا در راستای ترویج و فرهنگ‌سازی زکات ادای دین کنیم.

اسدی ادامه داد: افزایش بارندگی‌ها در شهرستان اهر همچنین موجب شد تا اراضی دیم گندم حالت آبیاری تکمیلی به خود بگیرد اما در کشت پاییزه به لحاظ افزایش دمای هوا احتمال خسارت زدگی را افزایش داد.

وی از پیش‌بینی تولید ۷۰ هزار تن گندم در شهرستان اهر خبر داد، گفت: در حال حاضر ۵ مرکز خرید تضمینی گندم در اهر فعال است و از زمان آغاز برداشت گندم در شهرستان اهر تا روز گذشته نزدیک به ۱۳ هزار تن گندم مازاد بر نیاز کشاورزان اهری خریداری‌شده است.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان اهر یادآور شد: امسال به لحاظ افزایش تولید گندم دیم و آبی در شهرستان اهر، کشاورزان گندم‌کار برای ادای فریضه زکات بهتر از سایر اقشار می‌توانند عمل کنند و حتی جهاد کشاورزی آماده است تا از طریق کارشناسان پهنه و بنر نوشته جهت یادآوری زکات به کشاورزان و روستائیان با کمیته امداد همکاری کنیم.

زکات کمک به نوع را به انسان‌ها می‌آموزد

تورج اسمعیل زاده، بخشدار بخش مرکزی شهرستان اهر نیز در این جلسه با اشاره به اینکه از دوران کودکی فریضه واجب زکات و نماز و اینکه زکات موجب افزایش اموال می‌شود را آموخته‌ایم، اظهار داشت: واقعیت این است که انفاق و زکات نه‌تنها انسان را از نظر دارایی فقیر نمی‌کند بلکه غنی‌تر نیز می‌کند.

وی افزود: انجام فریضه زکات موجب می‌شود تا انسان به هم نوع خود کمک نماید در حالی که از بدو خلقت فقیر و غنی وجود دارد این در حالی است که برای برخی از انسان‌ها موقعیت روی می‌آورد به اموال و دارایی دست یابد و درعین‌حال این موقعیت به برخی‌ها نمی‌رسد.

بخشدار بخش مرکزی شهرستان اهر بابیان اینکه بخشداری اهر و دهیاران با تمام توان در راستای ترویج فرهنگ زکات با شورای زکات شهرستان اهر همکاری می‌کنند، گفت: در روستاهایی که دهیار و شورا داریم آن‌ها را ملزم می‌کنیم تا اهداف و سیاست‌های شورای زکات در روستاها اجرایی شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن